Piłkarski weekend w Bieniowicach. Rywalizacja ze Zrywem i Dynamem.

Piękna pogoda i zapach świeżo skoszonej murawy dochodzący znad stadionu w Bieniowicach wieszczą piłkarskie emocje, które będą miały miejsce w ten weekend. Już dzisiaj przyjedzie do nas Zryw Kłębanowice, natomiast w niedzielę KS Dynamo Rusko.

Zryw Kłębanowice ostatnio radzi sobie całkiem nieźle. Na cztery poprzednie mecze przegrał jedynie z seryjnie wygrywającą Iskrą Księginice, ale poza tym zanotował bardzo wysokie zwycięstwa z Górnikiem, Płomieniem i Gwardią. Tydzień temu z zespołem z Białołęki u siebie wygrali aż 8:3. Nasi dzisiejsi rywale plasują się na 10 lokacie i w kontekście reorganizacji ligowej walczą o utrzymanie. Walka ta jest niezwykle zacięta, gdyż tracą tylko 2 punkty do Dragona i Dębu oraz 3 do Górnika. Kaczawa w ostatnią środę odrobiła ostatnie zaległości i wygrała z Czarnymi Rokitki 5:1, choć na festiwal bramek trzeba było czekać do drugiej połowy. Obecnie pewnie plasujemy się na podium, mając aż 10 oczek przewagi nad czwartymi Błękitnymi. Do drugiej Stali strata wynosi 2 punkty, ale Chocianowianie dzisiaj dostaną darmowe trzy oczka za mecz z KS Legnickim Polem. Jesienią w Kłębanowicach Kaczawa wygrała 0:2.

Na mecz zapraszamy do Bieniowic już dzisiaj, tj. w sobotę, 27 maja, na godzinę 17:00. Arbitrem głównym będzie Pan Piotr Szczyrbaty z delegatury lubińskiej, a na liniach wesprą go Maciej Białosowski oraz Adrian Strzechowski.

________________

Druga drużyna Kaczawy zmierzy się z KS Dynamo Rusko. Przeciwnicy w siedmiu ostatnich potyczkach tylko raz zdobyli punkty - zwyciężając miesiąc temu w Rzeczycy. Co ciekawe Dynamo podobnie jak Kaczawa nie uznaje remisów. O ile jednak nasza drużyna ma bilans 12 zwycięstw i 8 porażek, to w Rusku wygląda to dużo gorzej - 7-14. Całość po 21 grach składa się na 21 punktów i 9 lokatę w tabeli. Kaczawa ma ich 36, pukając w drzwi podium, ze stratą jednego meczu i 4 oczek do Orkana Szczedrzykowice. Jesienią w powiecie średzkim w bezpośrednim spotkaniu rozgromiliśmy gospodarzy aż 0:11.

Na mecz zapraszamy w niedzielę, 28 maja, na godzinę 11:00 do Bieniowic. Jako sędzia główny został wyznaczony Pan Patryk Sobczak z Legnicy, a z boku pomogą mu Robert Żółty oraz Mariusz Kazidróg.