Odrabiamy zaległości z Konfeksem

Już dziś odrabiamy kolejkę 16, pierwszą wiosenną. Czeka nas mecz przy ul. Grabskiego w Legnicy.

Kolejka z 11-12 marca została w całości przełożona przez DZPN z powodu przedłużającej się zimy i ciężkich warunków pogodowych w rejonie. Większość meczów zaplanowano na 3 maja, a jedynym rozegranym wcześniej jest pojedynek Konfeksu z Kaczawą. Rywal jest nam doskonale znany, gdyż w ostatnich latach historia pojedynków jest bardzo bogata. Przy Grabskiego zawsze grało się ciężko, bez względu na to kto był wyżej w tabeli. Trzeba jednak przyznać, że drużyna z Legnicy jest obecnie w fazie przebudowy. Oparta na młodych zawodnikach dopiero po czasie ma stanowić siłę w regionie. Aktualnie Konfeks utrzymuje się w połowie stawki z 25 punktami - 12 mniej niż Kaczawa. Złożyło się na to 8 zwycięstw, 9 porażek i tylko jeden remis z Płomieniem Radwanice. Kaczawa po trzech zwycięstwach z rzędu na pewno będzie miała ochotę na więcej, wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Łatwo jednak nie będzie. Jesienią u siebie wygraliśmy 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a gola dla gości strzelił kapitan Maciej Swędzikiewicz, który w przeszłości miał epizod w Kaczawie.

Na spotkanie zapraszamy już dzisiaj, tj. w środę, 5 kwietnia, na godzinę 17:00 na sadion przy ul. Grabskiego 24 w Legnicy. Zawody poprowadzi Pan Mariusz Kaczmarek z delegatury legnickiej, a na liniach pomogą mu Kajetan Tracz oraz Grzegorz Woronok.