Misja: Chojnowianka

Beniaminek z miasta położonego nieopodal Legnicy  będzie najbliższym rywalem Kaczawy.

Drużyna z Chojnowa w ciągu ostatnich trzech zaliczyła ostry zjazd. Najpierw w sezonie 2014/15 nie zdołała utrzymać się w IV lidze, a półtora roku temu okazali się najsłabszą drużyną legnickiej okręgówki. Jak na tak sporą miejscowość jaką jest Chojnów, przy tak ładnym stadionie, nie godziło się grać jedynie w A klasie, toteż po roku banicji Chojnowianie powrócili do ligi okręgowej. Powrót nie jest łatwy, gdyż dotychczas udało się wygrać jedynie z dwoma zespołami - Iskrą Księginice (0:1) i Zrywem Kłębanowice (4:3). Ponadto także 3 remisy dają na koncie 9 punktów. Nie zmienia to jednak faktu, że od pięciu spotkań nasi rywale nie zaznali smaku wiktorii. Ostatni domowy remis 2:2 z Pogonią Góra tylko trochę zamazł poprzednią bolesną porażkę 1:6 z Płomieniem Radwanice przed własną publiką. Słabe wyniki spowodowały, że już w końcówce września doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Pamiętający między innymi grę w Dębie Stowarzyszenie Siedliska Marcin Rabanda ustąpił ze stanowiska. Zastąpił go pracujący wcześniej w grupach młodzieżowych UKS SMS Łódź Patryk Górecki.

Kaczawa za to jest na fali wznoszącej. Po słabych wynikach w meczach ze Zrywem i Serbami odnotowaliśmy dwa zwycięstwa z rzędu. W obu przypadkach przegrywając do przerwy, drużyna pokazała charakter i podniosła się, ostatecznie zwyciężając. Zarówno w meczu z Zametem jak i Rokitkami decydujące trafienia odnotowali zmiennicy. To pokazuje siłę i kolektyw naszej drużyny. Przed dwoma sezonami Kaczawa niespodziewanie przegrała w Chojnowie 4:2 (M.Grządkowski 56', 89', S.Rudnicki 63', C.Serkies 93' - A.Popecki 38', A.Sobolewski 48') ale u siebie wzięła rewanż.

Na mecz 11 kolejki ligowej przeciwko Chojnowiance Chojnów zapraszamy w najbliższą sobotę, na godzinę 16:00 do Bieniowic. Spotkanie poprowadzi Pan Kacper Bajon z delegatury lubińskiej. Na liniach wspomagać go będą Piotr Frączek oraz Krzysztof Doszczeczko.

_______________________________________________________________________

Zespół rezerw gra w kratkę. Tydzień temu wygrał 6:0 z ostatnia drużyną tabeli, mimo, że do przerwy bramek nie oglądaliśmy. Widać jednak przywiązanie do swojego, bardzo profesjonalnie przygotowywanego boiska. U siebie odnotowaliśmy cztery zwycięstwa i jeden remis, natomiast na boiskach rywali zaledwie jedno zwycięstwo w Niedźwiedzicach, przy przegranych pozostałych meczach. Najbliższa okazja do podreperowania tej serii nadarzy się w ten weekend.

Na spotkanie w Okmianach z rezerwami tamtejszego A klasowego Orlika zapraszamy w niedzielę, 21 października, na godzinę 11:00. Sędziować będzie Pan Antoni Mól, a na liniach wesprą go Marcin Nawracaj i Sebastian Madarasz. Wyjazd samochodami o godzinie 8:50 z Bieniowic, o 9:00 z Lidla, ul. Moniuszki, Legnica.

Powołania do pierwszej drużyny: Mateusz Giedrojć, Miłosz Kudłacz, Damian Domagała, Jarosław Omański, Dariusz Komaniecki, Rafał Stępień, Kamil Kontraktewicz, Michał Śliwiński, Adrian Ceglarski, Krystian Ceglarski, Michał Janeczko, Damian Buń, Dominik Wiśniewski, Krzysztof Bienia, Michał Raczkowski, Karol Urbański. Pozostali zawodnicy stawiają się w niedzielę o godzinie 10:00 w Okmianach na mecz drużyny rezerw (lub wcześniej na miejscu zbiórki w Bieniowicach lub Legnicy).