Kaczawa rozbija Błękitnych, rozpychając się na ligowym podium!

Wiśniewski, Śliwiński, Kowalski i wyjazdowe 0:3 stało się faktem! Ci trzej dżentelmeni zwieńczyli dobrą grę Kaczawy w Koskowicach, dając nam jakże cenne trzy punkty na gorącym terenie.

Błękitni dotąd nie przegrali meczu u siebie, Kaczawa mogła to samo powiedzieć o swoich wyjazdowych potyczkach. Jakże ciężko gatunkowo zapowiadało się więc to spotkanie dla trenerów Synowca i Morocha. Remis z jesieni i bliskość w tabeli dodawały pikanterii temu spotkaniu, a kibice Kaczawy na pewno nie mogli się zawieść. Już w 8' Dominik Wiśniewski powtórzył to, co zrobił w pierwszym meczu, a więc pokonał bramkarza koskowiczan. 0:1! Takie otwarcie wzniosło morale naszej drużyny, która grała bardzo dobrze piłką i przeważała nad rywalem przez większość pierwszej połowy. Miłosz Kudłacz pozostawał w zasadzie bezrobotny. Dziesięć minut przed zejściem do szatni faulowany w groźniej strefie został Adrian Ceglarski. Do piłki podszedł Michał Śliwiński i świetnym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył wynik spotkania na 0:2! Taki rezultat pozostał do przerwy.

Po wyjściu z szatni Błękitni zmobilizowali się do odrabiania strat, a gra Kaczawy wyglądała gorzej. Nie wynikło z tego jednak sensowniejsze zagrożenie na naszą bramkę. Trener Synowiec zaczął sukcesywnie wprowadzać na pole gry nowych zawodników, którzy dodali nieco świeżości i pozwolili podtrzymać ogólnie dobre tempo gry Kaczawy. Nasza drużyna zaczęła też odzyskiwać kontrolę na poziomie, który był w pierwszej połowie. Bramki jednak nie padały aż do samego końca. W ostatniej minucie gwoździa do trumny nadziei gospodarzy wbił Marcin Kowalski, zdobywając pierwszą bramkę w klasie okręgowej w barwach Kaczawy po wielu latach rozłąki z klubem.

Tym samym Kaczawa wygrała 0:3, awansując jednocześnie na fotel wicelidera. Jutro rozstrzygnie się czy na nim pozostaniemy czy nie; w drugim hicie kolejki Stal Chocianów podejmie u siebie Iskrę Ksieginice. Co ciekawe jesienią to Stalówka była górą, gromiąc księginiczan aż 1:5 (jedyna porażka Iskry w sezonie)! Pozostaniemy na drugim miejscu tylko jeśli Stal Chocianów przegra. Mecz jutro, o godzinie 13:00 na stadionie w Chocianowie przy ul. Pileckiego 4A.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej z tego spotkania.