Czwarte zwycięstwo w piątym meczu na wiosnę Kaczawy II Bieniowice

Udał się wyjazd do Kawic na niedzielny mecz 20 kolejki legnickiej grupy IV B klasy. Kaczawa II Bieniowice odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, pozostając na ligowym podium.

Faworytem spotkania była nasza drużyna, gdyż Korona zajmuje dolne rejony tabeli, wyprzedzając jedynie Orła Konary. W 11' udało się udowodnić swoją piłkarską wyższość. Wojciech Juszczak skutecznie dośrodkował na głowę Piotra Niedbały, a ten precyzyjnie umieścił piłkę w siatce. W następnych minutach Kaczawa starał się podwyższyć prowadzenie i nie pozwolić, aby choćby z przypadku stracić bramkę i prowadzenie. Udało się dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Sławomir Szymaniuk słusznym wolejem posłał piłkę tuż obok słupka. 0:2! Z takim rezultatem schodziliśmy do szatni.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy mieliśmy festiwal ciekawych wydarzeń. Na początku niestety straciliśmy gola. Strzał Dawida Włodarczyka z 30 metrów zakończył się rykoszetem, który nie dał szans Filipowi Zarembie. Już po minucie świetna okazja strzelecka dla Michała Kasperowicza została zablokowana ręką przez Jakuba Słowika. Obrońca gospodarzy ujrzał za to czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł Filip Zaremba, lecz przestrzelił swoją próbę. Cztery minuty później Michał Kasperowicz dopiął swego i mimo wszystko strzelił bramkę. 1:3! W 64' po składnej akcji Kaczawy Bartosz Buś trafia do pustej bramki. 1:4. W 67' i 70' Korna za sprawą Pawła Janika strzela dwie bramki, obie z rzutów karnych. Dogodne sytuacje miał także Wojciech Juszczak, lecz ich nie wykorzystał. W samej końcówce wynik ustalił nie pozostawiając żadnych wątpliwości Łukasz Czepiel. W 80' trafił strzałem z dystansu po przekładce nad obrońcą, swój wyczyn powtórzył także pięć minut później, strzelając szóstą bramkę dla naszej drużyny.

Po widowiskowym spotkaniu Kaczawa II Bieniowice wygrywa z Koroną Kawice 3:6. Obie drużyny pozostały na swoich miejscach - Kaczawa jest trzecia, Korona przedostatnia, dwunasta. Nasza strata do Cichej Wody Tyńca Legnickiego wynosi 12 punktów, natomiast przewaga nad Orkanem Szczedrzykowice to 2 oczka. Obie drużyny rozegrają między sobą zaległy mecz z 16 kolejki, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 11 maja. Następne spotkanie Kaczawy II to domowe starcie z liderem z Prochowic w przyszły weekend.