Czarni u siebie, Zryw na wyjeździe. Rozkład jazdy w ten weekend

Nasza drużyna będzie próbowała przedłużyć serię trzech wygranych w domowym pojedynku z Czarnymi Rokitki. Rezerwy pojadą do Chełma na mecz z tamtejszym Zrywem.

Czarni Rokitki w tym roku zdobyli tylko 1 punkt, remisując przed tygodniem u siebie z Gwardią. Zwycięstwo wymknęło się z rąk 4 minuty przed końcem meczu. Wcześniej przegrali 5:2 z liderem w Księginicach, ale pozytywnych akcentów u zawodników Damiana Pachury ciężko szukać w tym sezonie. Ostatnia wygrana miała miejsce 22 października, kiedy to skromnym rezultatem 1:0 pokonali wycofany z rozgrywek KS Legnickie Pole. Ponadto pełną pulę w bieżących rozgrywkach drużyna z gminy Chojnów zgarnęła jeszcze tylko w Białołęce i Zagrodnie. Do liczby trzech zwycięstw (najmniej w całej lidze) dochodzi aż 6 remisów oraz 8 porażek. Z dorobkiem 15 punktów zajmują 14, zagrożone spadkiem miejsce w tabeli. Warto jednak dodać, że strata do 9 lokaty wynosi... tylko 1 punkt! Kaczawa z kolei jest rozpędzona i po trzech zwycięstwach oraz awansie na fotel wicelidera na pewno będzie chciała potwierdzić dobrą formę. Grunt to nie zlekceważyć rywala. Jesienią nasza drużyna wygrała 2:3 w dramatycznych okolicznościach, grając przez prawie pół spotkania w dziewięciu!

Na mecz zapraszamy na stadion w Bieniowicach w sobotę, 1 kwietnia, na godzinę 17:00. Arbitrem głównym będzie Pan Rafał Abramowicz, a przy liniach pomogą mu Krystian Drozdowski i Patryk Szlęk.

___________

Druga drużyna Kaczawy zaliczyła po jednym zwycięstwie i jednej porażce w tym roku i zajmuje 4 lokatę. Przewaga nad Unią Rosochata wynosi jeden punkt, tyle samo co strata do Orkana. Nasz najbliższy przeciwnik, a więc Zryw Chełm notuje ostatnio dobry czas. Na 5 poprzednich gier mają 3 wygrane i 2 porażki, czyli dokładnie tak samo jak Bieniowiczanie. Z tym, że ogólna liczba zwycięstw Zrywu wynosi 5, a więc można mówić o zdecydowanej zwyżce formy. Jesienią w meczu obu drużyn w Dniu Niepodległości lepsza była Kaczawa, a duży kamyczek do zwycięskiego ogródka wrzucił popisujący się hat-trickiem Michał Śliwiński. Spotkanie rozgrywane było w Chełmie, choć Kaczawa grała w roli gospodarza.

Na potyczkę zapraszamy do Chełma (gmina Malczyce) w niedzielę, 2 kwietnia, na godzinę 11:00. Zawody poprowadzi Pan Mariusz Kazidróg, a z boku wesprze go Karol Czekaj.