Dawid Śliwiński powraca do korzeni

Dawid Śliwiński zawodnikiem Kaczawy Bieniowice.

Bardzo miło nam poinformować, że do swojego starego klubu powrócił Dawid Śliwiński. Ten 29-letni zawodnik jest wychowankiem Unii Rosochata, skąd w wieku 15 lat trafił do Kaczawy i od razu stał się częścią...  drużyny seniorów! Jest jednym z autorów pierwszego, historycznego awansu do ligi okręgowej. Poprzez swoją bardzo dobrą grę wypromował swoją osobę w regionie, dzięki czemu wypatrzyło go Zagłębie Lubin. Występował tam głównie w drużynie rezerw i młodej ekstraklasie (zdjęcie z okładki z meczu przeciwko Lechii Gdańsk), lecz często uczestniczył w treningach zespołu z ekstraklasy. Inne kluby w których grał w między czasie to KS Polkowice, Konfeks Legnica, a w ostatnim czasie był czołową postacią IV ligowego Orkana Szczedrzykowice. Orkan z sezonu na sezon walczył - między innymi właśnie z rezerwami Zagłębia - o awans do III ligi. W obecnych rozgrywkach wyniki graczy ze Szczedrzykowic są rozczarowujące, a po rundzie jesiennej zajmują 9 miejsce. W tym sezonie Dawid zanotował w lidze 2 żółte kartki.

Nasz "nowy" nabytek charakteryzuje się nienaganną techniką oraz dynamiką. Świetnie odnajduje się na wielu pozycjach, jednak najlepiej w środku pola. Życzymy samych dobrych występów w barwach Kaczawy!